Custom Search (8.x-1.0-beta9) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Depth
tr: Derinlik

en: Label
tr: Etiket

en: Path
tr: Yol

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: Text
tr: Metin

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Paths
tr: Yollar

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Block
tr: Blok

en: Search box
tr: Arama kutusu

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Position
tr: Konum

en: Close
tr: Kapat

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Languages
tr: Diller

en: Selector
tr: Seçici

en: Info
tr: Bilgi

en: Display label
tr: Görünen etiket

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Or
tr: Veya

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: Element
tr: Öğe

en: Search this site
tr: Bu sitede ara

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Search form
tr: Arama formu

en: Custom Search
tr: Özelleştirilmiş Arama

en: Advanced search form
tr: Gelişmiş arama formu

en: Search page
tr: Arama sayfası

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
tr: Örnekler: <code>@implicit-public-file</code> (genel dosya sistemindeki bir dosya için), <code>@explicit-file</code> ya da <code>@local-file</code>.

en: - Not specified -
tr: - Belirtilmemiş -
