Custom Search (8.x-1.0-beta7) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: Forms
lt: Formos

en: Content
lt: Turinys

en: Author
lt: Autorius

en: Language
lt: Kalba

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Comments
lt: Komentarai

en: Taxonomy
lt: Sistematika

en: Content types
lt: Turinio tipai

en: Date
lt: Data

en: Size
lt: Dydis

en: Search
lt: Paieška

en: None
lt: Joks

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Depth
lt: Gylis

en: Label
lt: Etiketė

en: Path
lt: Kelias

en: Region
lt: Sritis

en: Display
lt: Rodymas

en: Text
lt: Tekstas

en: Advanced search
lt: Išplėsta paieška

en: Paths
lt: Keliai

en: Content type
lt: Turinio tipas

en: Block
lt: Blokas

en: Search box
lt: Paieškos langelis

en: Visibility
lt: Matomumas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Position
lt: Pozicija

en: Close
lt: Uždaryti

en: Collapsible
lt: Sustumiamas

en: Collapsed
lt: Suskleistas

en: Languages
lt: Kalbos

en: Info
lt: Informacija

en: Display label
lt: Rodyti žymę

en: Enter the terms you wish to search for.
lt: Įveskite paieškos žodžius.

en: Containing any of the words
lt: Su bet kokiais žodžiais

en: Containing the phrase
lt: Su fraze

en: Containing none of the words
lt: Be šių žodžių

en: Or
lt: Arba

en: Element
lt: Elementas

en: Search this site
lt: Ieškoti svetainėje

en: Radio buttons
lt: Akutė

en: - Any -
lt: - Bet kuris -

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Checkboxes
lt: Langeliai

en: Search form
lt: Paieškos forma

en: Advanced search form
lt: Išplėstinė paieškos forma

en: Weight for @title
lt: @title svoris

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
lt: Pavyzdžiai: <code>@implicit-public-file</code> (failui viešoje failų sistemoje), <code>@explicit-file</code>, ar <code>@local-file</code>.
