LoginRadius Customer Identity and Access Management (8.x-3.13) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Submit
uk: Надіслати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Text
uk: Текст

en: Only site administrators can create new user accounts.
uk: Лише адміністратори сайту можуть створювати нові облікові записи користувачів.

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: State
uk: Стан

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: String
uk: Рядок

en: City
uk: Місто

en: Full name
uk: Повна назва

en: Gender
uk: Стать

en: Birthday
uk: Дата народження

en: Activation
uk: Активація

en: Debug
uk: Зневадження

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Settings have been saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Email Settings
uk: Параметри ел. пошти

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
uk: Дякуємо за бажання створити обліковий запис на нашім сайті. Ваша заявка зараз відправлена на схвалення адміністратором сайту<br /> Згодом, привітальне повідомлення з подальшими інструкціями буде надіслано на вашу електронну адресу.

en: Change Password
uk: Зміна паролю

en: Set Password
uk: Встановити пароль

en: Long text
uk: Довгий текст

en: Connected
uk: З'єднано

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
uk: Вказівки щодо скидання паролю будуть надіслані на адресу %email. Щоб скористатися посиланням на скидання у листі необхідно здійснити вихід.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href=":url">%name</a>.
uk: Новому користувачеві <a href=":url">%name</a> надіслано вітальне повідомлення з подальшими вказівками.
