LoginRadius Customer Identity and Access Management (8.x-3.9) - en to lt translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
lt: Išsaugoti konfigūraciją

en: Submit
lt: Siųsti

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Date
lt: Data

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Country
lt: Šalis

en: Text
lt: Tekstas

en: Only site administrators can create new user accounts.
lt: Tik svetainės administratoriai gali kurti naujus vartotojus.

en: API Key
lt: API raktas

en: Thumbnail
lt: Miniatūra

en: State
lt: Etapas

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: String
lt: Eilutė

en: City
lt: Miestas

en: Full name
lt: Pilnas vardas

en: Debug
lt: Derinimas

en: About
lt: Apie

en: - Select -
lt: - Pasirinkite -

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
lt: Dėkojame, kad užpildėte registracijos anketą. Kol kas jūsų registracija laukia administratoriaus pritarimo.<br />Tuo tarpu, tolesnės instrukcijos buvo išsiųstos jūsų el. pašto adresu.

en: Long text
lt: Ilgas tekstas

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
lt: Slaptažodžio atkūrimo instrukcijos bus atsiųstos į %email. Jūs turite atsijungti jei norite pasinaudoti slaptažodžio atkūrimo nuorodą.
