DANSE Drupal - Audit - Notification - Subscription - Event (2.2.3) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: updated
hi: अद्यतन

en: created
hi: बनाया

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Success
hi: सफलता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Change
hi: परिवर्तन

en: published
hi: प्रकाशित

en: Topic
hi: विषय

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Apply
hi: लागू करें

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Trigger
hi: प्रवर्तक

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
