Dashboards with Layout Builder (2.0.4) - en to tr translation catalogue (65 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Error
tr: Hata

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Up to date
tr: Güncel

en: Update available
tr: Güncelleme mevcut

en: Module update status
tr: Eklenti güncelleştirme durumu

en: Comment
tr: Yorum

en: Count
tr: Sayaç

en: Warning
tr: Uyarı

en: Authored by
tr: Yazan

en: Month
tr: Ay

en: Desc
tr: Azalan

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Period
tr: Nokta

en: Hour
tr: Saat

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Errors
tr: Hatalar

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: My content
tr: İçeriğim

en: Dashboard
tr: Pano

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Discard changes
tr: Değişiklikleri at

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: All content
tr: Tüm içerikler

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Asc
tr: Artan

en: Save layout
tr: Yerleşimi kaydet

en: Master
tr: Ana (master)

en: The layout has been saved.
tr: Düzen kaydedildi.

en: Comment list
tr: Yorum listesi

en: Layout Builder tools
tr: Yerleşim Oluşturucu araçları
