Dashboards with Layout Builder (2.1.8) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Category
uk: Категорія

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Time
uk: Час

en: View
uk: Перегляд

en: Statistics
uk: Статистика

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Error
uk: Помилка

en: All
uk: Все

en: Year
uk: Рік

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Up to date
uk: В актуальному стані

en: Update available
uk: З'явилося оновлення

en: Module update status
uk: Стан оновлення модулів

en: Comment
uk: Коментар

en: Count
uk: Лічильник

en: Warning
uk: Попередження

en: Authored by
uk: Автор

en: Node Type
uk: Тип матеріалу

en: Month
uk: Місяць

en: Desc
uk: Спад

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: Users
uk: Користувачі

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Period
uk: Крапка

en: Hour
uk: Година

en: Lines
uk: Рядки

en: Transparency
uk: Прозорість

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Webform
uk: Вебформа

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Errors
uk: Помилки

en: This week
uk: На цьому тижні

en: This month
uk: Цей місяць

en: This year
uk: Цей рік

en: Last seven days
uk: Останні сім днів

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Show images
uk: Показувати зображення

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Comment count
uk: Кількість коментарів

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Visits
uk: Відвідування

en: Bubbles
uk: Бульбашки

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Show description
uk: Показати опис

en: Warnings
uk: Попередження

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Alpha
uk: Альфа

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Reset to default
uk: Скинути

en: Radar
uk: Радар

en: Asc
uk: Зрост

en: Save layout
uk: Зберегти макет

en: Master
uk: Головне

en: The layout has been saved.
uk: Макет було змінено.

en: Include destination
uk: Додати місце призначення

en: Comment list
uk: Список коментарів

en: Personalize
uk: Персональна інформація

en: Weight.
uk: Вага.

[ctx: Examined]
en: Checked
uk: Перевірено

en: Layout Builder tools
uk: Інструменти Конструктора макетів
