Dashboards with Layout Builder (2.1.9) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Error
ar: خطأ

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Add content
ar: إضافة محتوى

en: Up to date
ar: محَدَّث

en: Update available
ar: يوجد تحديث

en: Comment
ar: التعليق

en: Count
ar: العدد

en: Warning
ar: تحذير

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Month
ar: بالشهر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Users
ar: المستخدمين

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Hour
ar: الساعة

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Errors
ar: اخطاء

en: This month
ar: هذا الشهر

en: This year
ar: هذه السنة

en: Last seven days
ar: سبعة أيام الماضية

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Comment count
ar: عدد التعليقات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Warnings
ar: تحذيرات

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Comment list
ar: قائمة التعليقات

en: Weight.
ar: الوزن.

[ctx: Examined]
en: Checked
ar: التحقق
    في السياق: تم الفحص
