Dashboards with Layout Builder (8.x-1.0-beta9) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Category
it: Categoria

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Statistics
it: Statistiche

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: All
it: Tutti

en: Year
it: Anno

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Comment
it: Commento

en: Count
it: Numero

en: Authored by
it: Creato da

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Month
it: Mese

en: Desc
it: Disc

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Navigation
it: Navigazione

en: Users
it: Utenti

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Period
it: Punto

en: Hour
it: Ora

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Account
it: Profilo

en: About
it: Informazioni

en: This week
it: Questa settimana

en: This month
it: Questo mese

en: This year
it: Quest'anno

en: Last seven days
it: Ultimi sette giorni

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Comment count
it: Numero commenti

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: All content
it: Tutti i contenuti

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Master
it: Principale

en: Comment list
it: Elenco commenti

en: Weight.
it: Peso.
