Data Pipelines (1.0.0-alpha23) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: Log
de: Protokoll

en: File
de: Datei

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Destination
de: Ziel

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Process
de: Prozess

en: Delimiter
de: Trennzeichen

en: Source
de: Quelle

en: Testing
de: Testen

en: Processed
de: Verarbeitet

en: Chunk size
de: Chunk-Größe

en: Data
de: Daten

en: Dataset
de: Datensatz

en: Batch size
de: Stapelverarbeitungsgröße

en: Initial state
de: Anfangszustand

en: Path: %path
de: Pfad: %path

en: Destinations
de: Ziele

en: destinations
de: Ziele

en: destination
de: Ziel

en: Machine Name
de: Systemname

en: Remote URL
de: URL

en: dataset
de: Datensatz

en: Step @current of @total
de: Schritt @current von @total

en: Add destination
de: Ziel hinzufügen
