Data Policy (2.0.0-beta4) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: here
ar: هنا

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revision
ar: مراجعة

en: current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Entities
ar: الكيانات

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
