Data Policy (2.0.3) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: Read more
uk: Читати далі

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Add page
uk: Додати сторінку

en: Active
uk: Активно

en: Page
uk: Сторінка

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: here
uk: тут

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: Revision
uk: Редакція

en: current revision
uk: поточна редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Edit page
uk: Редагувати сторінку

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Delete page
uk: Видалити сторінку

en: About
uk: Про модуль

en: Download file
uk: Завантажити файл

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Entities
uk: Сутності

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
