Data Policy (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Add page
it: Aggiungi pagina

en: Active
it: Attivo

en: Page
it: Pagina

en: Authored by
it: Creato da

en: here
it: qui

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: current revision
it: revisione attuale

en: Changed
it: Modificato

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: About
it: Informazioni

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
