Data Policy (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Page
id: Halaman

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: here
id: di sini

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Revert
id: Kembali

en: Revision
id: Revisi

en: current revision
id: revisi terkini

en: Changed
id: Berubah

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
