Data Policy (8.x-1.0-rc1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Add page
fr: Ajouter une page

en: Active
fr: Actif

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: here
fr: ici

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: %label has been deleted.
fr: %label a été supprimé.

en: Revision
fr: Version

en: current revision
fr: version en cours

en: Changed
fr: Modifié

en: Edit page
fr: Modifier la page

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Delete page
fr: Supprimer la page

en: About
fr: À propos

en: Undecided
fr: Indécis

en: Download file
fr: Télécharger le fichier

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Entities
fr: Entités

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions

en: Revision from %revision-date has been deleted.
fr: La révision du %revision-date a été supprimée.
