Data field (2.0.0-rc5) - en to tr translation catalogue (225 entries)

en: list
tr: liste

en: weight
tr: ağırlık

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: yes
tr: evet

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Number
tr: Sayı

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Default
tr: Varsayılan

en: Open
tr: Açık

en: Small
tr: Küçük

en: Time
tr: Zaman

en: Add
tr: Ekle

en: Refresh
tr: Yenile

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Text
tr: Metin

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Attachment
tr: Ek

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Email
tr: E-posta

en: no
tr: hayır

en: Separator
tr: Ayraç

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Year
tr: Yıl

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Area
tr: Bölge

en: View arguments
tr: Argümanları görüntüle

en: Off
tr: Kapalı

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Inline
tr: Satır içi

en: Custom
tr: Özel

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Maximum
tr: En fazla

en: Line
tr: Hat

en: Scale
tr: Ölçek

en: Medium
tr: Orta

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Month
tr: Ay

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Week
tr: Hafta

en: Table
tr: Tablo

en: List type
tr: Liste tipi

en: String
tr: Dize

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Rows
tr: Satırlar

en: Clone
tr: Kopya

en: Template
tr: Şablon

en: Hidden
tr: Gizli

en: Key
tr: Anahtar

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Limit
tr: Sınır

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Target type
tr: Hedef tür

en: Caption
tr: Başlık

en: characters
tr: karakterler

en: Reference
tr: Kaynak

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Reverse
tr: Ters

en: Unformatted
tr: Biçimlenmemiş

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Ok
tr: Tamam

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Select
tr: Seç

en: Above
tr: Üstte

en: Trimmed
tr: Kırpılmış

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
tr: Görünüme aktarılacak bir virgülle ayrılmış değişkenler listesi verin.

en: Float
tr: Kesirli

en: Minimum
tr: En az

en: Precision
tr: Kesinlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındakiler de dahil, veritabanında saklanacak toplam basamak adedi.

en: The number of digits to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındaki basamak sayısı.

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Allowed values
tr: İzin verilen değerler

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Single on/off checkbox
tr: Basit açık/kapalı onay kutuları

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: Space
tr: Boşluk

en: Telephone
tr: Telefon

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: Add row
tr: Satır ekle

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Column
tr: Sütun

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Time ago
tr: Zaman önce

en: Direction
tr: Yön

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Comma
tr: Virgül

en: Current date
tr: Geçerli tarih

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: URL to file
tr: Dosyanın URL'si

en: Number field
tr: Sayı alanı

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Remove row
tr: Satırı kaldır

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: Unsigned
tr: İmzalanmamış

en: Relative date
tr: Göreli tarih

en: Formatter settings
tr: Biçimleyici ayarları

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
tr: Bu alan bir sayıyı veritabanında sabit ondalıklı bir biçimde saklar.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
tr: Bu alan bir sayıyı veritabanında kayan noktalı sayı biçiminde saklar.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek minimum değer. Minimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek maksimum değer. Maksimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
tr: Dosyaların saklanacağı yükleme konumunda isteğe bağlı alt dizin. Önüne ya da ardına eğik çizgi (/) eklemeyin.

en: Generic file
tr: Genel dosya

en: Table of files
tr: Dosyalar tablosu

en: Preview image style
tr: Resim stilini önizle

en: no preview
tr: önizleme yok

en: The preview image will be shown while editing the content.
tr: İçerik düzenlenirken ön izleme resmi görüntülenecektir.

en: Date type
tr: Tarih türü

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Image style
tr: Resim stili

en: Big
tr: Büyük

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Thousand marker
tr: Basamak gruplandırma simgesi

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Trim length
tr: Kırpma uzunluğu

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Linked to content
tr: İçeriğe bağlantılı

en: Linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
tr: Bu alanın içerebileceği muhtemel değerler. Her değer için, anahtar|etiket biçiminde her satıra bir değer girin.

en: Unformatted list
tr: Biçimlendirilmemiş liste

en: Relative default value
tr: Göreceli varsayılan değer

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: An autocomplete text field.
tr: Otomatik tamamlama metin alanı.

en: Rendered entity
tr: Oluşturulmuş varlık

en: Link label to the referenced entity
tr: Etiketi başvurulan varlığa bağlayın

en: Rendered as @mode
tr: @mode olarak görüntüsü oluşturuldu

en: Default date
tr: Varsayılan tarih

en: Entity reference
tr: Varlık referansı

en: Autocomplete (Tags style)
tr: Otomatik tamamlama (Etiketler stili)

en: Apostrophe
tr: Kesme işareti

en: Thin space
tr: İnce boşluk

en: An entity field containing a boolean value.
tr: Bir mantıksal değer içeren varlık alanı

en: An entity field containing an entity reference.
tr: Bir varlık referansı içeren bir varlık alanı.

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
tr: %field-name alanı yerinde düzenlemeyle güncellendi.

en: Choose the type of date to create.
tr: Oluşturulacak tarih tipini seçin.

en: Set a default value for this date.
tr: Bu tarih için varsayılan bir değer ayarlayın.

en: Telephone number
tr: Telefon numarası

en: Link using text: @title
tr: @title metnini kullanan bağlantı

en: Link using provided telephone number.
tr: Sağlanan telefon numarasını kullanan bağlantı

en: Display the ID of the referenced entities.
tr: Başvurulan varlıkların kimliğini görüntüleyin.

en: Telephone link
tr: Telefon bağlantısı

en: An entity field containing a URI.
tr: URI içeren bir varlık alanı.

en: Number (decimal)
tr: Sayı (ondalık)

en: Number (float)
tr: Sayı (taşan sayı)

en: Number (integer)
tr: Sayı (tam sayı)

en: An entity field containing a UNIX timestamp value.
tr: UNIX zaman damgası değeri içeren bir varlık alanı.

en: An entity field containing an email value.
tr: E-posta değeri içeren varlık alanı.

en: "On" label
tr: "Açık" etiketi

en: "Off" label
tr: "Kapalı" etiketi

en: On label
tr: Açık etiketi

en: Off label
tr: Kapalı etiketi

en: Datetime Timestamp
tr: Tarih zaman damgası

en: Text (plain)
tr: Metin (düz)

en: A field containing a plain string value.
tr: Düz dizge değeri içeren bir alan.

en: Text (plain, long)
tr: Metin (düz, uzun)

en: A field containing a long string value.
tr: Uzun dizge değeri içeren bir alan.

en: Link to URI
tr: URI'ye bağlantı

en: Configure Image Styles
tr: Resim Stillerini Yapılandır

en: An autocomplete text field with tagging support.
tr: Etiketleme desteğine sahip bir otomatik tamamlama metin alanı.

en: Field settings (@on_label / @off_label)
tr: Alan ayarları (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
tr: Bu, %url gibi harici bir URL olmalıdır.

en: Display the file download URI
tr: Dosya indirme URI'sini göster

en: Future format
tr: Gelecekteki biçim

en: Past format
tr: Geçmiş tarih biçimi

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
tr: Biçimlendirilmiş aralık metninin görüntülenmesini istediğiniz <em>@interval</em> aralığını kullanın.

en: How many time interval units should be shown in the formatted output.
tr: Kaç tane zaman aralığı biriminin biçimlendirilmiş çıktıda gösterilmesi gerektiği

en: Future date: %display
tr: Gelecekteki tarih: %display

en: Past date: %display
tr: Geçmiş tarih: %display

en: Date format: @date_format
tr: Tarih biçimi: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
tr: Özel tarih biçimi: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
tr: Saat dilimi: @timezone

[ctx: decimal places]
en: Scale
tr: Ölçek

en: Display: @true_label / @false_label
tr: Görüntü: @true_label / @false_label

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
tr: İçinde bulunulan günü referans alarak bir zamanı açıklayın; örneğin, '+90 gün' (alanın oluşturulduğu günden 90 gün sonra) ya da '+1 Cumartesi' (sonraki Cumartesi). Daha fazla ayrıntı için <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> kısmına bakın.

en: Sticky header
tr: Yapışkan başlık

en: Use description as link text
tr: Açıklamayı bağlantı metni olarak kullan
