Data field (2.0.11) - en to hy translation catalogue (111 entries)

en: list
hy: ցուցակ

en: Previous
hy: Նախորդը

en: Next
hy: Հաջորդը

en: weight
hy: քաշ

en: Prefix
hy: Նախածանց

en: Suffix
hy: Վերջածանց

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Value
hy: Արժեք

en: Type
hy: Տեսակ

en: yes
hy: այո

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: File
hy: Ֆայլ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Size
hy: Չափ

en: Search
hy: Որոնել

en: None
hy: Ոչ մի

en: This action cannot be undone.
hy: Այս գործողությունը հնարավոր չի ետ շրջել

en: Number
hy: Թիվ

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Link
hy: Հղում

en: Image
hy: Նկար

en: Required
hy: Պարտադիր

en: Name
hy: Անուն

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: True
hy: Ճիշտ

en: False
hy: Սխալ

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Open
hy: Բաց

en: Small
hy: Փոքր

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Refresh
hy: Թարմացում

en: never
hy: երբեք

en: Text
hy: Տեքստ

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: no
hy: ոչ

en: Year
hy: Տարի

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Area
hy: Տարածք

en: Footer
hy: Էջի ներքևի հատված

en: Inline
hy: Ներկառուցված

en: Original image
hy: Օրիգինալ նկար

en: Mode
hy: Ռեժիմ

en: N/A
hy: Տվյալ չկա

en: Width
hy: Լայնություն

en: Height
hy: Բարձրություն

en: Maximum
hy: Առավելագույն

en: Scale
hy: Մասշտաբ

en: Plain text
hy: Պարզ տեքստ

en: Month
hy: Ամիս

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Week
hy: Շաբաթ

en: Table
hy: Աղյուսակ

en: String
hy: Տող

en: Maximum length
hy: Առավելագույն երկրությունը

en: Rows
hy: Տողեր

en: Hidden
hy: Թաքնված

en: Show
hy: Ցուցադրել

en: characters
hy: նիշերը

en: Unformatted
hy: Չֆորմատավորված

en: Default value
hy: Լռելյայն արժեք

en: Float
hy: Լողացող

en: Minimum
hy: Նվազագույն

en: Precision
hy: Ճշգրտություն

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hy: Ընդհանուր թվանշանների թիվը պահել տվյալների բազայում,ներառելով  այդ տասնորդական թվերից առաջ:

en: The number of digits to the right of the decimal.
hy: Տասնորդական թվից աջ գտնվող նիշերի քանակ:

en: Decimal marker
hy: Տասնորդական կոտորակ մարկեր

en: Single on/off checkbox
hy: Եզակի անջատել/ միացնելու մակնշման պատուհան

en: Text area (multiple rows)
hy: Տեքստի տարածք (բազմակի տող)

en: Space
hy: Տարածություն

en: Field settings
hy: Դաշտի պարամետրեր

en: - Select -
hy: - Ընտրել -

en: Time ago
hy: Ժամանակ առաջ

en: Direction
hy: Ուղղություն

en: Boolean
hy: Բուլյան

en: Decimal point
hy: Տասնորդական կետ

en: Comma
hy: Ստորակետ

en: Machine-readable name
hy: Մեքենայաընթեռնելի տվյալների անունը:

en: URL to file
hy: Հղում դեպի ֆայլ

en: Text format
hy: Տեքստի ֆորմատ

en: - Select a field type -
hy: - Ընտրել դաշտի տեսակը -

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hy: Այս դաշտը տվյալների բազայում պահում է ֆիքսված տասնորդական ձևաչափով թիվ :

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hy: Այս դաշտը տվյալների բազայում պահում է ֆիքսված լողացող կետի ձևաչափով թիվ :

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hy: Այս դաշտում թույլատրվող նվազագույն արժեք:Թողնել դատարկ, եթե նվազագույն չպետք է լինի:

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hy: Այս դաշտի թույլատրվող ամենամեծ արժեքը: Թողեք դատարկ  եթե չեք ցանկանում ամենամեծ թիվ հայտարարել:

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել սթրինգը, որը պետք է նախածանց լինի արժեքին, ինչպես օրինակ՝ '$ ' կամ '&euro; ':Բլանկը թողք դատարկ: Առանձնացրեք եզակին և հոգնակին գծով  ('pound|pounds'):

en: Table of files
hy: Ֆայլերի աղյուսակ

en: Date type
hy: Տվյալների տիպ

en: None (original image)
hy: Չկա (օրիգինալ նկար)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hy: Սահմանել տողը, որ պետք է suffixed արժեքի, ինչպես m', ' kb/s':  Թողնել դատարկ:Առանձնացված եզակի եւ հոգնակի արժեքները որոնք խողովակով ('ֆունտ | ֆունտ'):

en: Thousand marker
hy: Հազար մարկեր

en: - Select a value -
hy: -Ընտրել արժեքը-

en: Image style: @style
hy: Նկարի ոճ: @style

en: Linked to content
hy: Հղում դեպի բովանդակություն

en: Linked to file
hy: Հղում դեպի ֆայլ

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ

en: Nothing
hy: Ոչինչ

en: On label
hy: "Միացված" պիտակ

en: Off label
hy: "Անջատված" պիտակ

en: This must be an external URL such as %url.
hy: Սա պետք է լինի արտաքին URL, օրինակ՝ %url:

en: Use <em>@interval</em> where you want the formatted interval text to appear.
hy: Օգտագործեք <em>@interval</em>, որտեղ ցանկանում եք, որ հայտնվի ձևաչափված միջակայքի տեքստը:
