Data field (2.0.6) - en to ps translation catalogue (62 entries)

en: Next
ps: بل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: yes
ps: هو

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Required
ps: غوښتى

en: Name
ps: نوم

en: Default
ps: تلواله

en: Time
ps: وخت

en: Add
ps: زیاتول

en: URL
ps: پته (URL)

en: Refresh
ps: تاندول

en: never
ps: هيڅکله

en: Text
ps: متن

en: Attachment
ps: نښل

en: Email
ps: بریښنالیک

en: no
ps: نه

en: Vertical
ps: نېغ

en: Year
ps: کال

en: Area
ps: ځای

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Scale
ps: درجه

en: Medium
ps: منځنى

en: Month
ps: میاشت

en: Details
ps: سپړنې

en: Table
ps: لښتيال

en: Maximum length
ps: ټولو زيات اوږدوالی

en: Rows
ps: کتارونه

en: Hidden
ps: پټ

en: Show
ps: ښوول

en: Key
ps: کيلی

en: Caption
ps: نوم

en: Ok
ps: سمه ده

en: Select
ps: غوره

en: Above
ps: پورته

en: Space
ps: تشه

en: Columns
ps: ستنې

en: Column
ps: ستن

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Apostrophe
ps: غړوندى
