Data field (2.0.7) - en to kn translation catalogue (96 entries)

en: list
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: weight
kn: ತೂಕ

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Bar
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: Week
kn: ವಾರ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Last
kn: ಕೊನೆಯ

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: to
kn: ಗೆ

en: First
kn: ಮೊದಲ

en: characters
kn: ಅಕ್ಷರಗಳು

en: Duplicate
kn: ನಕಲು

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Ok
kn: ಸರಿ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Toggle
kn: ಟಾಗಲ್

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Float
kn: ತೇಲಿಸು

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: Column width
kn: ಕಾಲಂ ಅಗಲ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: of
kn: ನ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Unsigned
kn: ಸಹಿ ಮಾಡದೆ ಇರುವ

en: Search:
kn: ಶೋಧಿಸು:

en: Definition list
kn: ವಿವರಣೆಯ ಪಟ್ಟಿ

en: columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು
