Data field (2.0.7) - en to mr translation catalogue (70 entries)

en: list
mr: याद्या

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: weight
mr: वजन

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: yes
mr: हो

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Number
mr: अंक

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: never
mr: कधीच नाही

en: Text
mr: अक्षर

en: Total
mr: एकूण

en: Email
mr: ईमेल

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Normal
mr: साधारण

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Line
mr: रेषा

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Month
mr: महिना

en: String
mr: संज्ञा

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Float
mr: अपूर्णांक

en: Minimum
mr: किमान

en: Precision
mr: अचूकपणा

en: Direction
mr: दिशा

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Current date
mr: आजची तारीख

en: Min
mr: किमान

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट

en: Unsigned
mr: स्वाक्षरी न केलेल्या

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: On label
mr: लेबल वर
