Data field (2.0.7) - en to oc translation catalogue (164 entries)

en: list
oc: lista

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Suffix
oc: Sufix

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Number
oc: Nombre

en: Password
oc: Senhal

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Required
oc: Requesit

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: Small
oc: Pichon

en: Time
oc: Ora

en: Add
oc: Apondre

en: Refresh
oc: Refresca

en: never
oc: pas jamai

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: no
oc: non

en: Separator
oc: Separador

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Year
oc: Annada

en: Date format
oc: Format de data

en: Url
oc: URL

en: Off
oc: Desactivat

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Custom
oc: Personalizat

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Widget type
oc: Tipe de Widget

en: Original image
oc: Imatge original

en: Mode
oc: Mòde

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Bar
oc: Barra

en: Line
oc: Linha

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Sortable
oc: Classable

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Month
oc: Mes

en: Details
oc: Detalhs

en: Table
oc: Tablèu

en: List type
oc: Tipe de lista

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Last
oc: Darrièr

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Rows
oc: Rengadas

en: Clone
oc: Clonar

en: Template
oc: Modèl

en: Hidden
oc: Amagat

en: Show
oc: Afichar

en: Key
oc: Clau

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: First
oc: Primièr

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Granularity
oc: Granularitat

en: characters
oc: caractèrs

en: Show field
oc: Afichar lo camp

en: Reverse
oc: Inversat

en: Unformatted
oc: Pas mes en forma

en: Allowed file extensions
oc: Extensions de fichièr permeses

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Ok
oc: D'acòrdi

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Select
oc: Seleccionar

en: Above
oc: En dessús

en: Trimmed
oc: Copat

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
oc: Lo nombre total de dígits a emmagazinar a la basa de donadas, incloent los de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
oc: Lo nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Single on/off checkbox
oc: Casa de marcar on/off unica

en: Text area (multiple rows)
oc: Zòna de tèxte (mantuna linha)

en: Space
oc: Espace

en: Columns
oc: Colomnas

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: File directory
oc: Dorsièr de fichièrs

en: Column
oc: Colomna

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Time ago
oc: Il y a

en: Direction
oc: Direccion

en: of
oc: sus

en: No link
oc: Aucun ligam

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: Comma
oc: Virgula

en: Current date
oc: Data actuala

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Date and time
oc: Data e ora

en: URL to file
oc: Url del fichièr

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Remove column
oc: Enlever la colomna

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Add column
oc: Apondre una colomna

en: - Select a field type -
oc: - Seleccionatz un tipe de camp -

en: Relative date
oc: Data relativa

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de decimal fixe.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
oc: Aqueste camp emmagazina un numèro a la basa de donadas en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma prefix del valor, coma per exemple '$' o '&euro; '. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liures')

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
oc: Subdorsièr opcional, dins la destinacion dels mandadisses, ont s'emmagazinaran los fichièrs. No inclogueu las barras de l'inici ni del final.

en: Generic file
oc: Fichièr generic

en: Table of files
oc: Tablèu dels fichièrs

en: Preview image style
oc: Estil de la previsualizacion de l'imatge

en: no preview
oc: sense previsualizacion

en: The preview image will be shown while editing the content.
oc: La previsualizacion de l'imatge s'aficha mentre s'edita lo contengut.

en: Date type
oc: Tipe de data

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
oc: Definissètz una cadena de tèxte que s'utilizarà coma sufix del valor, coma per exemple 'm' o 'kb/s'. Daissatz-lo en blanc per no establir-ne cap. Separatz las valors singular e plural amb una barra verticala ('liura|liurqs')

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Trim length
oc: Retalha la largor

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Image style: @style
oc: Estil de l'imatge : @style

en: Linked to content
oc: Ligada al contengut

en: Linked to file
oc: Ligada al fichièr

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Nothing
oc: Res

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.

en: Unformatted list
oc: Lista non mesa en forma

en: Relative default value
oc: Valor per defaut relativa

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: Default date
oc: Data per defaut.

en: Trimmed limit
oc: Limit de troncadura

en: Trimmed limit: @trim_length characters
oc: Limit de troncadura : @trim_length caractèrs
