Data field (2.0.7) - en to si translation catalogue (31 entries)

en: list
si: ලැයිස්තුව

en: Previous
si: පෙර

en: Next
si: ඊලඟ

en: weight
si: බර

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Value
si: අගය

en: Type
si: වර්ගය

en: yes
si: ඔව්

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: File
si: ගොනුව

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Search
si: සොයන්න

en: Number
si: අංකය

en: Password
si: මුරපදය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Required
si: අත්‍යවශ්‍යයි

en: Name
si: නම

en: Label
si: ලේබලය

en: Text
si: වගන්ති

en: Year
si: අවුරුද්ද

en: Maximum
si: උපරිමය

en: Plain text
si: සරල වගන්ති

en: Month
si: මාසය

en: Minimum
si: අවමය

en: Direction
si: දිශාව
