Data field (2.0.8) - en to ca translation catalogue (239 entries)

en: list
ca: llista

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: weight
ca: amplada

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: yes
ca: sí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Required
ca: Necessari

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Default
ca: Per defecte

en: Open
ca: Obert

en: Small
ca: Petit

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: Refresh
ca: Refresca

en: never
ca: mai

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Separator
ca: Separador

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Area
ca: Àrea

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Off
ca: Inactiu

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Custom
ca: Personalitzat

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Widget settings
ca: Paràmetres de l'enginy

en: Original image
ca: Imatge original

en: N/A
ca: No aplica

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Maximum
ca: Màxim

en: Line
ca: Línia

en: Scale
ca: Escalar

en: Medium
ca: Mitjana

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Plain text
ca: Text pla

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Week
ca: Setmana

en: Table
ca: Taula

en: List type
ca: Tipus de llista

en: String
ca: Cadena

en: Last
ca: Darrer

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Clone
ca: Clona

en: Template
ca: Plantilla

en: Hidden
ca: Ocult

en: Show
ca: Mostra

en: Key
ca: Clau

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Caption
ca: Subtítol

en: characters
ca: caràcters

en: Max
ca: Màx

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Unformatted
ca: Sense format

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: Charts
ca: Gràfiques

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Ok
ca: D'acord

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Above
ca: A sobre

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduïu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella de selecció actiu/inactiu

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Space
ca: Espai

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Columns
ca: Columnes

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Search content
ca: Cerca contingut

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Add row
ca: Afegeix una línia

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Column
ca: Columna

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Step
ca: Increment

en: Time ago
ca: Fa...

en: Direction
ca: Direcció

en: Radio buttons
ca: Botons d'opció

en: of
ca: de

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Boolean
ca: Booleà

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Number format
ca: Format numèric

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Comma
ca: Coma

en: Current date
ca: Data actual

en: Min
ca: Mínim

en: Placeholder
ca: Marcador

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Pagination
ca: Paginació

en: Date and time
ca: Data i hora

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: Number field
ca: Camp numèric

en: Text format
ca: Format del text

en: Remove row
ca: Elimina fila

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: Unsigned
ca: Sense signe

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Definition list
ca: Llista de definició

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ca: El valor mínim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap mínim.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ca: El valor màxim que s'ha de permetre en aquest camp. Deixeu-ho en blanc per no establir cap màxim.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a prefix del valor, com per exemple '$' o '&euro; '. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Generic file
ca: Fitxer genèric

en: Table of files
ca: Taula de fitxers

en: Preview image style
ca: Estil de la previsualització de la imatge

en: no preview
ca: sense previsualització

en: The preview image will be shown while editing the content.
ca: La previsualització de la imatge es mostra mentre s'edita el contingut.

en: Date type
ca: Tipus de data

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a sufix del valor, com per exemple 'm' o 'kb/s'. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: Trim length
ca: Retalla la llargada

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Image style: @style
ca: Estil de la imatge: @style

en: Linked to content
ca: Enllaçada al contingut

en: Linked to file
ca: Enllaçada al fitxer

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Nothing
ca: Res

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ca: Els valors possibles que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per línia, en el format clau|etiqueta.

en: The entity type.
ca: El tipus d'entitat.

en: Unformatted list
ca: Llista sense format

en: Relative default value
ca: Valor relatiu predeterminat

en: Field display
ca: Presentació del camp

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Entity Reference
ca: Referència d'entitat

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text amb autocompletat.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat renderitzada

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ca: Mostra les entitats referenciades generades per entity_view().

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada

en: Rendered as @mode
ca: Mostra-ho com @mode

en: Default date
ca: Data predeterminada

en: Entity reference
ca: Referència d'entitat

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: Thin space
ca: Lleuger espai

en: All kind of entities, e.g. nodes, comments or users.
ca: Tot tipus d'entitats, p. ex., nodes, comentaris o usuaris.

en: Choose the type of date to create.
ca: Escolliu el tipus de data a crear.

en: Set a default value for this date.
ca: Establiu un valor predeterminat per aquesta data.

en: Telephone number
ca: Número de telèfon

en: This field stores a telephone number in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un número de telèfon a la base de dades.

en: Link using text: @title
ca: Enllaça utilitzant el text: @title

en: Link using provided telephone number.
ca: Enllaça utilitzant el número de telèfon facilitat.

en: Display the ID of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: Telephone link
ca: Enllaç del telèfon

en: An entity field containing a URI.
ca: Un camp d'entitat que conté una URI.

en: Number (decimal)
ca: Nombre (decimal)

en: Number (float)
ca: Nombre (coma flotant)

en: Number (integer)
ca: Nombre (enter)

en: "On" label
ca: Etiqueta per "Actiu"

en: "Off" label
ca: Etiqueta per "Inactiu"

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciat des de @field_name

en: On label
ca: Etiqueta per al valor actiu

en: Off label
ca: Etiqueta per al valor inactiu

en: Datetime Timestamp
ca: Marca horària de data i hora

en: Display prefix and suffix
ca: Mostra el prefix i el sufix

en: Text (plain)
ca: Text (pla)

en: Text (plain, long)
ca: Text (pla, llarg)

en: Link to URI
ca: Enllaç a URI

en: Configure Image Styles
ca: Configura els estils d'imatge

en: Field settings (@on_label / @off_label)
ca: Paràmetres del camp (@on_label / @off_label)

en: This must be an external URL such as %url.
ca: Aquest valor hauria de ser una URL externa com %url.

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name definit amb @label.

en: Trimmed limit
ca: Límit del retallat

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
ca: Si el resum no està configurat, el camp retallat %label acabarà a la darrera oració completa abans d'aquest límit de caràcters.

en: Trimmed limit: @trim_length characters
ca: Límit del retallat: @trim_length caràcters

en: Future format
ca: Format del futur

en: Past format
ca: Format del passat

en: Future date: %display
ca: Data futura: %display

en: Past date: %display
ca: Data passada: %display

en: Date format: @date_format
ca: Format de data: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
ca: Format de data personalitzat: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
ca: Fus horari: @timezone

[ctx: decimal places]
en: Scale
ca: Escala

en: Display: @true_label / @false_label
ca: Mostra: @true_label / @false_label

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> for more details.
ca: Descriviu una data en referència al dia d'avui, per exemple '+90 days' (90 dies des del dia en què es crea el camp) o '+1 Saturday' (el diumenge vinent). Vegeu <a href="http://php.net/manual/function.strtotime.php">strtotime</a> per a més detalls.

en: Step: @step
ca: Pas: @step

en: Use description as link text
ca: Utilitzeu la descripció com a text de l'enllaç
