Data field (2.0.9) - en to am translation catalogue (64 entries)

en: list
am: ዝርዝር

en: Next
am: ቀጣይ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: yes
am: አዎ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: Email
am: ኢሜይል

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Maximum length
am: የመጨረሻ እርዝማኔ

en: Rows
am: ረድፎች

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Output format
am: የውፅአት ቅርፅ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Float
am: ፍሎት

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Precision
am: ትክክልነት

en: Decimal marker
am: የአስርዮሽ መለያ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት

en: Unsigned
am: ያልተፈረመ

en: Thousand marker
am: የሺህኛ መለያ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ

en: On label
am: መሰየሚያው ላይ

en: Off label
am: ከመሰየሚያው ውጭ

en: Future format
am: የወደፊቱ ቅርፅ

en: Past format
am: ቀዳሚው ቅርፅ
