Data field (2.0.9) - en to be translation catalogue (161 entries)

en: list
be: спіс

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: weight
be: вага

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: Delete
be: Выдаліць

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Type
be: Тып

en: yes
be: так

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: On
be: На

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: File
be: Файл

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: None
be: Аніводны(ая)

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Required
be: Абавязкова

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Open
be: Адкрыць

en: Time
be: Час

en: Add
be: Дадаць

en: URL
be: Спасылка

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: never
be: ніколі

en: Text
be: Тэкст

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Attachment
be: Дадатак

en: Email
be: Адрас E-mail

en: no
be: не

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Custom
be: Паводле настроек

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Widget settings
be: Наладкі віджэту

en: Original image
be: Сапраўдная выява

en: Mode
be: Лад

en: Normal
be: Нармальны

en: N/A
be: Не даступна

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Textfield
be: Тэкставае поле

en: Maximum
be: Максімум

en: Line
be: Радок

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Month
be: Месяц

en: Details
be: Падрабязна

en: Week
be: Тыдзень

en: Table
be: Табліца

en: String
be: Радок

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Template
be: Шаблон

en: Hidden
be: Схаваць

en: Show
be: Паказаць

en: Key
be: Ключ

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Caption
be: Загаловак

en: characters
be: знакі

en: Duplicate
be: Дубліраваць

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Allowed file extensions
be: Дазволеныя пашырэнні файлаў

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Select
be: Выбраць

en: Above
be: Вышэй

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Float
be: Лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Space
be: Прабел

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: File directory
be: Дырэкторыя файла

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Direction
be: Накірунак

en: No link
be: Няма спасылкі

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Comma
be: Коска

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Date and time
be: Дата і час

en: URL to file
be: URL да файла

en: Number field
be: Лікавае поле

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: Unsigned
be: Непадпісаны

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
be: Гэта поле захоўвае нумар у базе дадзеных у дзесятковым фармаце.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
be: Гэта поле захоўвае лікі ў базу дадзеных у фармаце ліка з нефіксаванай коскай.

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
be: Мінімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
be: Максімальнае значэнне, якое дазволена ў гэтым поле. Пакінуць пустым, калі яго няма.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, з якога павінна пачынаццы значэнне, напрыклад '$ ' ці '&euro; '. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Upload destination
be: Месца прызначэння загрузкі

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
be: Неабавязковы падкаталог унутры месца знаходжання загрузак, дзе будуць захоўвацца файлы. Не ўлучае папярэднія альбо замыкальныя слэшы.

en: Generic file
be: Агульны файл

en: Table of files
be: Табліца файлаў

en: Preview image style
be: Перагледзець стыль выявы

en: no preview
be: няма перапрагляду

en: The preview image will be shown while editing the content.
be: Выява перапрагляду будзе паказаная пакуль вы рэдагуеце змесціва.

en: Date type
be: Фармат даты

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: None (original image)
be: Ніяк (сапраўдная выява)

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
be: Вызначыць ланцужок, які павінен ісці пасля значэння, напрыклад ' м', ' кБ/с'. Пакінуць пустым, калі яго няма. Аддзяліць значэнні адзіночнага і множнага ліку вертыкальнай рысай ('фунт|фунты').

en: Thousand marker
be: Тысячны маркер

en: - Select a value -
be: - Выберыце значэнне -

en: Trim length
be: Даўжыня абрэзанага тэксту

en: Link image to
be: Спасылка выявы на

en: Image style: @style
be: Стыль выявы: @style

en: Linked to content
be: Звязаны са змесцівам

en: Linked to file
be: Звязаны з файлам

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Nothing
be: Нічога

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
be: Поле можа ўтрымліваць дазволеныя значэнні. Увядзіце адно значэнне на радок у фармаце ключ|цэтлік.

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Set a default value for this date.
be: Паставіць прадвызначанае значэнне для гэтае даты.

en: Display prefix and suffix
be: Паказваць прыстаўку і суфікс

en: Text (plain)
be: Тэкст (просты)

en: Text (plain, long)
be: Тэкст (просты, доўгі)

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will end at the last full sentence before this character limit.
be: Калі падсумаванне не ўведзенае скарочанае поле %label скончыцца на апошнім сказе перад гэтым абмежаваннем сімвалаў.

en: Future format
be: Будучы фармат

en: Past format
be: Мінулы фармат

en: Future date: %display
be: Будучая дата: %display

en: Past date: %display
be: Прошлая дата: %display
