Data field (2.0.9) - en to ug translation catalogue (67 entries)

en: list
ug: تۈرلەر

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: weight
ug: چوڭلۇقى

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: File
ug: ھۆججەت

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Number
ug: سان

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Add
ug: قوشۇش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Refresh
ug: يېڭىلاش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: Text
ug: تېكىست

en: Email
ug: ئېلخەت

en: no
ug: ياق

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Mode
ug: مودېل

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Scale
ug: شكالا

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: First
ug: بىرىنچى

en: Caption
ug: تېما

en: Unformatted
ug: فورماتلانمىغان

en: Above
ug: ئۈستىدە

en: Float
ug: لەيلىمە

en: Time ago
ug: دىن بۇرۇن

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: of
ug: جەمئىي

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: URL to file
ug: دىن ھۆججەتكەURL

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
