DataTables (2.0.1) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Search
fr: Rechercher

en: Settings
fr: Paramètres

en: Views
fr: Vues

en: Separator
fr: Séparateur

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Sortable
fr: Classable

en: Align
fr: Aligner

en: Last
fr: Dernier

en: Hidden
fr: Caché

en: First
fr: Premier

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Columns
fr: Colonnes

en: Default order
fr: Ordre par défaut

en: Default sort
fr: Tri par défaut

en: Filter type
fr: Type de filtre

en: Processing...
fr: En cours de traitement...

en: Search Box
fr: Champ de recherche

en: Show the empty text in the table
fr: Afficher le texte vide dans le tableau

en: Hide empty columns
fr: Masquer les colonnes vides

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Show Details
fr: Voir les détails

en: Caption for the table
fr: Légende du tableau

en: Summary title
fr: Titre du résumé

en: Table description
fr: Description du tableau

en: Columns name
fr: Nom des colonnes

en: Columns info
fr: Info des colonnes

en: Column info
fr: Info de la colonne
