Date iCal (4.0.7) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Priority
ar: الأولوية

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Hourly
ar: كل ساعة

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Description field
ar: حقل الوصف

en: Views
ar: الرؤى

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Comment
ar: التعليق

en: Location
ar: الموضع

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Last modified
ar: آخر تحديث
