Recurring Dates Field (8.x-1.0-alpha4) - en to he translation catalogue (37 entries)

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: None
he: ללא

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Include
he: כלול

en: Exclude
he: לא לכלול

en: days
he: ימים

en: Custom
he: מותאם

en: May
he: מאי

en: second
he: שניה

en: minute
he: דקה

en: day
he: יום

en: month
he: חודש

en: year
he: שנה

en: hour
he: שעה

en: Jan
he: ינו'

en: Feb
he: פבר'

en: Mar
he: מרץ

en: Apr
he: אפר'

en: Jun
he: יוני

en: Jul
he: יולי

en: Aug
he: אוג'

en: Sep
he: ספט'

en: Oct
he: אוק'

en: Nov
he: נוב'

en: Dec
he: דצמ'

en: last
he: אחרון

en: Timezone
he: איזור זמן

en: About
he: אודות

en: and
he: וגם

en: Time zone override
he: אכיפת איזור זמן
