Recurring Dates Field (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: week
pl: Tydzień

en: Include
pl: Uwzględnij

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: May
pl: Maj

en: months
pl: miesiące

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: second
pl: drugie

en: seconds
pl: sekundy

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minuty

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: last
pl: ostatnia

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: years
pl: lata

en: weeks
pl: tygodnie

en: weekly
pl: tygodniowo

en: and
pl: i

en: monthly
pl: miesięcznie

en: Field types
pl: Typy pól

en: Show repeat rule
pl: Pokaż powtórzenia cykliczne

en: Time zone: @timezone
pl: Strefa czasowa: @timezone

en: Time zone override
pl: Nadpisanie strefy czasowej
