Recurring Dates Field (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: week
tr: hafta

en: hours
tr: saat

en: days
tr: gün

en: Custom
tr: Özel

en: months
tr: ay

en: second
tr: ikinci

en: seconds
tr: saniye

en: minute
tr: dakika

en: minutes
tr: dakika

en: day
tr: gün

en: month
tr: ay

en: year
tr: yıl

en: hour
tr: saat

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: years
tr: yıl

en: weekly
tr: haftalık

en: About
tr: Hakkında

en: and
tr: ve

en: monthly
tr: Aylık

en: Time zone: @timezone
tr: Saat dilimi: @timezone

en: Time zone override
tr: Saat dilimini geçersiz kıl
