Recurring Dates Field (8.x-2.0-alpha0) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Value
id: Nilai

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Date format
id: Format tanggal

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: January
id: Januari

en: February
id: Februari

en: March
id: Maret

en: May
id: Mei

en: June
id: Juni

en: July
id: Juli

en: August
id: Agustus

en: October
id: Oktober

en: November
id: Nopember

en: December
id: Desember

en: Integer
id: Bilangan bulat

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Default time zone
id: Zona waktu bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field types
id: Jenis bidang isian
