Recurring Dates Field (8.x-2.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Value
nl: Waarde

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Hourly
nl: Elk uur

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Count
nl: Aantal

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Start date
nl: Begindatum

en: Integer
nl: Geheel getal

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: last
nl: laatste

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Until
nl: Tot

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Setting
nl: Instelling

en: Every day
nl: Elke dag

en: Minimum date
nl: Minimumdatum

en: Maximum date
nl: Maximumdatum

en: Repeat rule
nl: Herhalingsregel

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Default time zone.
nl: Standaardtijdzone.

en: Occurrences
nl: Herhalingen

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: Precreate occurrences
nl: Vooringestelde herhalingen

en: @rule at @time
nl: @rule om @time uur

en: Every week on @day
nl: Elke week op @day
