Dblog Quick filter (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Message
pt: Mensagem

en: User
pt: Usuário

en: Hostname
pt: Nome do servidor

en: Location
pt: Localização

en: Severity
pt: Severidade

en: Users
pt: Usuários

en: Referrer
pt: Referência

en: Anonymous
pt: Anônimo
