Dblog Quick filter (8.x-1.2) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: On
cy: Ymlaen

en: Date
cy: Dyddiad

en: Search
cy: Chwilio

en: Message
cy: Neges

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Hostname
cy: Enw gwesteiwr

en: Location
cy: Lleoliad

en: Severity
cy: Difrifoldeb

en: Referrer
cy: Cyfeiriwr

en: Anonymous
cy: Anhysbys
