DCAT (8.x-1.0-alpha3) - en to he translation catalogue (34 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: License
he: רישיון

en: Edit
he: עריכה

en: Country
he: מדינה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: Region
he: איזור

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Total
he: סך הכל

en: Email
he: דוא"ל

en: Created
he: נוצר

en: Location
he: מיקום

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Postal code
he: מיקוד

en: Modified
he: השתנה

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Source
he: מקור

en: Changed
he: השתנה

en: Street address
he: כתובת

en: URI
he: כתובת URI

en: Mapping
he: מיפוי

en: Organization
he: ארגון

en: Telephone
he: טלפון

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Publishing status
he: מפורסם
