DCAT (8.x-1.0-alpha3) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: Region
ne: क्षेत्र

en: Email
ne: ईमेल

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Location
ne: स्थान

en: Authored by
ne: लेखक

en: Source
ne: स्रोत
