DCAT (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (54 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: License
ru: Лицензия

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Country
ru: Страна

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Format
ru: Формат

en: Region
ru: Область

en: Theme
ru: Тема

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Total
ru: Итого

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Location
ru: Место

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Frequency
ru: Частота

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Modified
ru: Изменено

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Source
ru: Источник

en: Changed
ru: Изменение

en: Street address
ru: Адрес

en: Locality
ru: Местоположение

en: Apply
ru: Применить

en: Publisher
ru: Издатель

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Organization
ru: Организация

en: Telephone
ru: Телефон

en: Keyword
ru: Ключевое слово

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Dataset
ru: Набор данных

en: RDFa
ru: RDFа

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Rights
ru: Права на материал

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Agents
ru: Агенты

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
