DCAT (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Country
ar: الدولة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: Region
ar: المنطقة

en: Theme
ar: حلة

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Location
ar: الموضع

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Source
ar: المصدر

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Mapping
ar: إقران

en: Telephone
ar: هاتف

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
