DCAT (8.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (52 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Daily
sv: Dagligen

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: Country
sv: Land

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Theme
sv: Tema

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Total
sv: Totalt

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Location
sv: Plats

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Frequency
sv: Frekvens

en: Postal code
sv: Postnummer

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Modified
sv: Modifierad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Source
sv: Källa

en: Changed
sv: Ändrad

en: Street address
sv: Gatuadress

en: Locality
sv: Plats

en: Apply
sv: Applicera

en: Mapping
sv: Mappning

en: Organization
sv: Organisation

en: Telephone
sv: Telefon

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Dataset
sv: Datauppsättning

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Individual
sv: Individuell

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.
