Decoupled Kit (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Status
ar: الحالة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Path
ar: المسار

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Menu
ar: القائمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Block
ar: الصندوق

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان
