Decoupled Kit (8.x-1.2) - en to hy translation catalogue (14 entries)

en: Home
hy: Սկիզբ

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Link
hy: Հղում

en: Label
hy: Պիտակ

en: Path
hy: Ուղի

en: Vocabularies
hy: Բառարաններ

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Block
hy: Բլոկ

en: Blocks
hy: Բլոկներ

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում

en: Entity type
hy: Կազմակերպության տեսակը

en: Dashboard
hy: Վահանակ
