Decoupled Kit (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Link
uk: Посилання

en: Label
uk: Мітка

en: Path
uk: Шлях

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Menu
uk: Меню

en: Block
uk: Блок

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Object
uk: Об'єкт

en: Webform
uk: Вебформа

en: Blocks
uk: Блоки

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Not allowed
uk: Не дозволені

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: index
uk: індекс

en: Decoupled Kit
uk: Набір відокремлення
