Decoupled Kit (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Link
id: Tautan

en: Path
id: Jalur

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Block
id: Blok

en: Example
id: Contoh

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Blocks
id: Blok

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Dashboard
id: Dasbor
