Decoupled Kit (8.x-1.3) - en to ne translation catalogue (12 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Status
ne: अवस्था

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Link
ne: लिङ्क

en: Label
ne: लेबल

en: Path
ne: मार्ग

en: Menu
ne: मेनु

en: Block
ne: ब्लक

en: Blocks
ne: ब्लक

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड
