Decoupled Kit (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Block
it: Blocco

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Example
it: Esempio

en: Blocks
it: Blocchi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Config
it: Configurazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb
