Decoupled Kit (8.x-1.6) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Label
de: Beschriftung

en: Path
de: Pfad

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: Menu
de: Menü

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Example
de: Beispiel

en: Redirect
de: Umleiten

en: Object
de: Objekt

en: Webform
de: Webformular

en: Blocks
de: Blöcke

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Not allowed
de: Nicht erlaubt

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Config
de: Konfiguration

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Menu ID
de: Menü-ID

en: Webform ID
de: Webformular-ID
