Decoupled Kit (8.x-1.5) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Link
fa: پیوند

en: Label
fa: برچسب

en: Path
fa: مسیر

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Block
fa: بلوک

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Dashboard
fa: میزکار
