Decoupled Toolbox (1.4.0-rc1) - en to de translation catalogue (47 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Servers
de: Server

en: License
de: Lizenz

en: Weight
de: Gewichtung

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Display
de: Anzeige

en: Email
de: E-Mail

en: Contact
de: Kontakt

en: Include
de: Einschließen

en: Date format
de: Datumsformat

en: Url
de: URL

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Time zone
de: Zeitzone

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: here
de: hier

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Limit
de: Begrenzung

en: URL redirects
de: URL-Umleitungen

en: Add server
de: Server hinzufügen

en: Machine name
de: Systemname

en: nothing
de: keine

en: About
de: Über

en: Web Services
de: Webservices

en: Menu block
de: Menüblock

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Custom date format
de: Benutzerdefiniertes Datumsformat

en: Hide if empty
de: Ausblenden, falls leer

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Rendered as @mode
de: Dargestellt als @mode

en: @name format: @date
de: @name Format: @date

en: Configure Image Styles
de: Bildstile konfigurieren

en: - Default site/user time zone -
de: - Standardzeitzone der Website bzw. des Benutzers -

en: Date format: @date_format
de: Datumsformat: @date_format

en: Custom date format: @custom_date_format
de: Benutzerdefiniertes Datumsformat: @custom_date_format

en: Time zone: @timezone
de: Zeitzone: @timezone

en: Email contact
de: Email direkt

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: No servers added.
de: Keine Server hinzugefügt
