Dempo (A Powerfull Bootrap Layout Builder Theme) (3.0.13) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Font
it: Carattere

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Basic
it: Di base

en: RSS Feed
it: Feed RSS

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Pagination
it: Paginazione

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
